Warning: unlink(/web/htdocs1/streetpunkcz/home/www/storage/cache/cache.catalog.language.1638884722): No such file or directory in /web/htdocs1/streetpunkcz/home/www/system/library/cache/file.php on line 68 polokošile Fred Perry
+420 775 697 782 bulldog.merch@seznam.cz
My Account

barva bílá                     

Legendární britský tenista Frederick John Perry(18.5. 1909 – 2.2. 1995) toho dokázal ve své kariéře opravdu hodně (trojnásobný vítěz Wimbledonu, světový hráč číslo 1 po dobu 5ti let). Ale kromě sportovních úspěchů, se dokázal prosadit také poli módy, která k Wimbledonu neodmyslitelně patří. Klíčové bylo seznámení Perryho s rakouským fotbalistou Tibby Wegnerem. Ve čtyřicátých letech společně v podstatě „vynalezli“ dnešní hojně využívané potítko na zápěstí. Místo obvazů či ručníků kolem rukou začali téměř všichni světoví tenisté té doby používat potítko a vznikla tak módní značka Fred Perry. Původní logo mělo podobu dýmky, protože Fred byl jejím vášnivým kuřákem. Proti tomu však skvěle „marketingově“ myslící Tibby namítal, že by se tak oblečení netěšilo příliš velké obliby u ženského pohlaví. Po několika návrzích dostal Tibby opět nápad. Využít ve znaku vavřínový věnec (anglicky laurel wreath), který je původním znakem Wimbledonu a v antických dobách znamenal moc a sílu jeho nositele. A tak se na Wimbledonu v roce 1952 objevila první polokošile a značka zaznamenala okamžitě skvělý úspěch. I po více než půl století je dnes značkové oblečení Fred Perry stále velice oblíbené a poptávané. V poslední době tuto značku můžeme často zahlédnout například ve filmech či seriálech na populárních postavách (Bill Murray, Ewan McGregor, Jason Segel, Wentworth Miller).    

Aktuálně každý správný muž, který se alespoň trochu vyzná v módě, disponuje minimálně jednou polokošilí značky Fred Perry. Kromě západní Evropy je značka velmi populární i v Japonsku. Kromě „pol“ je také oblíbená i obuv Fred Perry, kterou též lze zakoupit u nás v obchodě.

polokošile Fred Perry
linka

  • Product Code: M12003
  • Availability: In Stock
  • 2,290.00 Kč


Available Options


Tags: polokošile Fred Perry